fbpx

Організація оптоволоконних мереж. Волоконно-оптичні лінії зв’язку (ВОЛЗ)

Волоконно-оптичні лінії зв’язку – спосіб передачі інформації за допомогою оптичного волокна із пластиковим або скляним сердечником. Волокно покривається спеціальною оптичною оболонкою, яка утримує світло у внутрішній частині та покращує технічні характеристики.

Волоконно-оптичні лінії зв’язку – спосіб передачі інформації за допомогою оптичного волокна із пластиковим або скляним сердечником. Волокно покривається спеціальною оптичною оболонкою, яка утримує світло у внутрішній частині та покращує технічні характеристики.

Найперспективніший напрямок розвитку магістральних та місцевих мереж, а також структурованих кабельних систем. Вони підтримують швидкість передачі на рівні до 1 ТБ в секунду, чого цілком достатньо задоволення потреб, як пересічних користувачів, так і бізнесу. Систему можна легко спроектувати під реальні потреби клієнта, навіщо потрібно провести IT-аудит.

Організація оптоволоконних мереж. Волоконно-оптичні лінії зв'язку (ВОЛЗ) - 2 min 1 1024x670

Чому волоконно-оптичні системи зв’язку?

Кварцове скло, що використовується як несуче середовище, має ряд цінних властивостей. Завдяки цьому оптоволоконні мережі однаково успішно можуть застосовуватися під час зведення об’єктів для зовнішніх та внутрішніх магістралей. Єдине, що обмежує їхнє використання – висока вартість зведення оптичних ліній.

До основних переваг оптоволокна, крім терабітної пропускної спроможності, можна віднести:

  • здатність передавати сигнали різної модуляції;
  • пожежна безпека, що знімає обмеження застосування на об’єктах підвищеної небезпеки;
  • мале загасання світлового сигналу, що дозволяє прокладати магістралі тривалістю понад 100 км без потреби в ретрансляторах;
  • захищеність від несанкціонованого доступу та перехоплення даних, що зумовлено відсутністю випромінювання в радіодіапазоні, величезною чутливістю до коливань;
  • високу надійність, перешкодостійкість мережі, що гарантується нечутливістю матеріалу до електромагнітного випромінювання, окиснення, дії води та вологи. Завдяки цьому міграція до хмар IT-інфраструктури не знизить її доступності;
  • економічну рентабельність. Високі витрати на створення оптичних систем компенсуються відносно невеликими витратами на подальше обслуговування, а також повною відсутністю потреби в підсилювачах сигналу. Це так само вигідно, як і замовляти супровід 1С у «ОПТІМА-Сервіс»;
  • довговічність – термін служби подібних мереж досягає чверті століття. Як правило, лише через 25 років сигнали починають згасати сильніше.

Сьогодні поширені зовнішні та внутрішні оптоволоконні мережі. Для їх прокладання використовується ціла низка спеціальних інструментів та приладів.

Монтаж оптоволоконного кабелю: особливості

Прокладання волоконно-оптичних ліній зв’язку відбувається у два етапи. Це підготовка та безпосередній монтаж. Підготовчий етап полягає в тому, що перевіряється цілісність кабелю в бухтах, порівнюються фактичні оптичні характеристики із заводськими. Це необхідно для того, щоб унеможливити ризик використання неякісного кабелю.

Монтажні роботи мають на увазі прокладання оптоволокна, об’єднання всіх ділянок в єдину мережу, тестування лінії та запуск в експлуатацію. При цьому вибір конкретної моделі кабелю визначається цілями замовника, умовами та типом монтажу.

Монтаж оптоволоконного кабелю може відбуватися чотирма основними способами:

  1.   Прокладання в ґрунт. Тут як основний матеріал використовується кабель з броньовим покривом, а також поліетиленовою зовнішньою оболонкою з гідрофобним наповнювачем. Таким чином, він захищений від впливу негативних факторів навколишнього середовища.
  2. Монтаж оптичного кабелю по опорах та стовпах. Для цього використовується кабельний матеріал із вмонтованим сталевим тросом для механічної міцності, а також зміцнювальні кевларові нитки для захисту від розтягування. Він підходить для монтажу на опорах ліній електропередач, у тому числі ліній міського та залізничного транспорту. Такий монтажний спосіб дешевше і легше, але менш надійний через навантаження від вітру та вплив погодних умов.
  3. Укладання в кабельну каналізацію. Оптимальний варіант для проведення монтажних робіт, коли йдеться про міські умови. Для цього задіяні готові канали або прокладаються захисні труби.
  4. Внутрішньооб’єктне протягування. У межах об’єкта монтаж відбувається із застосуванням полегшеного оптоволокна у м’якій оболонці. Прокладання здійснюється через кабельні канали та комунікаційні траси.

Ще один складний момент – з’єднання оптоволоконних ліній. Воно може бути роз’ємним та нероз’ємним. Роз’ємне механічне з’єднання використовується там, де обмежений доступ до лінії та високий ризик пошкодження. Воно дуже зручне при термінових аварійних роботах з усунення обривів та інших пошкоджень, але погіршує технічні характеристики.

Нероз’ємний коннект мінімально впливає властивості оптоволокна. А найкраще з’єднання забезпечується за допомогою зварювання. Єдина складність полягає в тому, що монтаж передбачає використання дорогого обладнання та потребує високої кваліфікації монтажників.

Компанія “ОПТІМА-Сервіс” пропонує послуги зі створення оптоволоконних мереж під індивідуальні проекти замовників. Ми маємо великий практичний досвід, весь необхідний комплект інструментів та обладнання, а також штат професійних майстрів – завдяки цьому маємо можливість втілювати проекти будь-якого рівня складності, наприклад, впровадження та налаштування CRM Bitrix24 під бізнес незалежно від його масштабу.

Напишіть і ми Вам допоможемо!

Адреса

вул.Ромоданова, 9
Київ, Україна

Години роботи

9.00 – 18.00

Телефони

+38 (044) 593-98-89
+38 (044) 593-98-90