fbpx

Хмари та міграція ІТ сервісів

Міграція в хмару – це процес перенесення ІТ-інфраструктури компанії до віртуального центру обробки даних (ЦОД) під управлінням стороннього оператора.

Отримати консультацію

Міграція в хмару – це процес перенесення ІТ-інфраструктури компанії до віртуального центру обробки даних (ЦОД) під управлінням стороннього оператора.

Міграція в хмару – це процес перенесення ІТ-інфраструктури компанії до віртуального центру обробки даних (ЦОД) під управлінням стороннього оператора. А ще це тренд, що набирає обертів, в українському бізнес-середовищі, що вже став природним процесом. Його мета полягає в тому, щоб знизити витрати бізнесу та розширити поле його можливостей. Тому питання, як створити хмару, стає дедалі актуальнішим.

Зберігати важливі дані та вибудовувати бізнес-процеси на власному устаткуванні вже нерентабельно через багато причин, серед яких найбільш суттєвими є такі моменти:

  • потрібно купувати, обслуговувати та ремонтувати масу дорогого обладнання;
  • будь-яке масштабування розтягнуте у часі і потребує колосальних витрат.

Такі витрати були виправдані, коли не було альтернативних варіантів. І такою альтернативою стали хмарні сервери. Це можливість зберігати критично важливі послуги та дані без обмежень за обсягом та з широкими можливостями для подальшого розвитку.

Хмари та міграція ІТ сервісів - business model wwit ru1 

Чому варто перевести IT-інфраструктуру на сервер у хмарі?

Є ціла низка переваг, які дає компанії міграція у хмару. Найбільш суттєвими є:

  • максимально раціональне використання ресурсів, оскільки компанія використовує їх стільки, скільки їй потрібно;
  • оплата, що йде лише за реально споживані ресурси: обчислювальні, мережеві та інші;
  • мінімальні витрати на обслуговування всієї інфраструктури, так як із цими завданнями справляються один-два фахівці;
  • підтримка в режимі 24/7 та оперативне виправлення неполадок. Здорова конкуренція покращує якість сервісу;
  • повна мобільність. Бізнес у хмарі разом з усіма своїми ресурсами доступний співробітникам та клієнтам компанії з будь-якої точки світу. Це значно полегшує функціонування будь-якого підприємства;
  • зниження ймовірності простою. Будь-якій організації відомі випадки, коли діяльність блокується через збій у системі. Cloud-провайдери вкладають величезні ресурси, щоб уникнути збоїв та зупинок.

Вигоди від перенесення всієї IT-системи під управління Cloud-оператора очевидні та незаперечні. Особливо, коли йдеться про комерційні підприємства, адже бізнес чутливий до впливу зовнішніх та внутрішніх чинників.

Ключові аспекти міграції у хмару для бізнесу

Таке рішення дозволяє вирішити більшість структурних проблем розвитку. Раніше для розширення потрібно було суттєво перебудовувати IT-інфраструктуру, витрачатися на обладнання, наймати додатковий персонал та виправляти масу поточних неполадок із синхронізацією складових частин. У випадку з хмарними сервісами масштабування бізнесу відбувається швидко і без зайвих труднощів, оскільки компанія просто вимагає собі більше ресурсів. З хмарними сервісами також забезпечується безперервність бізнесу та мінімізація ризиків простою, досягається незалежність від впливу будь-яких зовнішніх факторів.

Водночас міграція в хмару – це важливий крок для підприємства, який має бути продуманим та опрацьованим з усіх боків. Тому слід заздалегідь прорахувати, які вигоди це принесе як компанії, а й її клієнтам. Якщо це відповідає їх реальним очікуванням та потребам, тоді залишається лише запустити процес. Однак тут є свої нюанси.

Як створити хмару без проблем?

Один із провідних напрямків компанії «Оптіма Сервіс» – перенесення IT-інфраструктур у хмарні сервіси під ключ. Ми знаємо, як забезпечити трансфер, ефективно долаючи типові помилки та перешкоди:

  • ігнорування залежностей між сервісами та додатками. Складання схем дає змогу переносити дані взаємозалежними комплексами, не порушуючи виконання поточних завдань;
  • відсутність дорожньої карти. Ми складаємо план з перенесення, де зазначається: що, в якому обсязі та в який термін переноситиметься. Завдяки цьому відсутній хаос, бізнес-процеси не зупиняються, а дані не губляться в дорозі;
  • міграція у хмару відбувається тим способом, який ідеально підходить під завдання та вимоги компанії. Завдяки цьому у майбутньому не буде неприємних сюрпризів.

Якщо ви шукали оптимальну відповідь на питання, як створити свою хмару, тоді рекомендуємо звернутися до нашої компанії. Залежно від ваших потреб ми запропонуємо найкраще рішення.

Вибір моделі міграції

Ви можете вибрати одну з трьох основних моделей, а саме перенесення:

  • публічна хмара. Ви купуєте потужності одного чи кількох великих дата-центрів, які одночасно співпрацюють з багатьма клієнтами. Це варіант, що забезпечує бізнесу належну гнучкість та можливість автоматизувати рутинні завдання;
  • приватна хмара. Розробка та облаштування своєї хмарної інфраструктури на власних потужностях. Це відмінне рішення для великих компаній із розвиненою IT-інфраструктурою, великою кількістю філій та тих, яким складно підтримувати працездатність системи на старих умовах. Приватна хмара дозволяє забезпечити абсолютну конфіденційність важливих даних;
  • гібридна хмара. Компромісний варіант, коли основний масив сервісів та даних обслуговується на своїх ресурсах, а за рахунок стороннього дата-центру компанія має можливість швидко та впевнено масштабуватись, а також тестувати нові технологічні рішення без ризику «упустити» основну систему.

Який би варіант ви не обрали, компанія «Оптіма Сервіс» допоможе вам зрозуміти, як спроектувати та створити хмару для зберігання файлів та розміщення своєї інфраструктури, щоб ваші бізнес-процеси були максимально захищені від впливу будь-яких факторів, а також були ефективними незалежно від масштабів вашої діяльності.

Незалежно від способу, який ви оберете для міграції в хмару, ми допоможемо реалізувати практично всі можливості цього вибору, включаючи автоматичне резервне копіювання в хмару.

 

Часті питання про Міграції в хмару

 

Що таке міграція у хмару?

Міграція в хмару – це перенесення IT-ресурсів підприємства з внутрішніх серверів обробки даних на архітектуру загальнодоступної або закритої приватної хмари. Процес включає використання спеціалізованого програмного забезпечення для віртуалізації і підвищення продуктивності. Міграцію можна реалізувати або за допомогою інструментів публічного хмарного хостингу, або створивши власну хмару.

Навіщо мігрувати у хмару?

Перевагою будь-якої міграції в хмару є розміщення програм та даних у максимально ефективному та захищеному IT-середовищі. Особлива увага приділяється безвідмовності роботи, захисту даних та економії коштів за збереження скронь продуктивності хмарного середовища. Багато організацій використовують міграцію локальних даних для можливості масштабування бізнесу, економії бюджету, розвитку нових проектів без відволікання створення та обслуговування IT-інфраструктури.

Як розпочати працювати в хмарі?

Створення хмарного середовища – це початковий етап. Щоб почати працювати, необхідно перенести в хмару всі робочі програми та їх дані, інтегрувати програми з працюючим обладнанням та процесами без їх кардинальної зміни. Міграція у хмару змінює обов’язки IT-відділу, але не усуває їх повністю. Необхідно провести навчання серед персоналу та переконатися, що команда знає, за які завдання вони, як і раніше, несуть відповідальність і як працює нове середовище.

Що можна створювати на хмарному диску?

На хмарному диску можна створювати різні документи та ділитися ними з іншими співробітниками. Гнучке віддалене середовище чудово підходить для створення корпоративних додатків, баз даних, віддалених робочих столів, моделей взаємодії CRM та інструментів адміністрування. Відкривається можливість створення резервних копій для відновлення даних.

Напишіть нам, ми завжди готові допомогти!

Наші телефони

+38 (044) 593-98-90
+38 (050) 310-98-07 (viber/whatsapp/telegram)

Наші телефони

+38 (044) 593-98-90
+38 (050) 310-98-07 (viber/whatsapp/telegram)

Наші телефони

+38 (044) 593-98-90
+38 (050) 310-98-07 (viber/whatsapp/telegram)

Пишіть нам

Ми працюємо

Пн - Пт 9.00 - 18.00

Адреса

вул.Ромоданова, 9
м. Київ, Україна