fbpx

ІТ Аудит

IT-аудит – це саме те рішення, яке дає компанії можливість подолати існуючі труднощі та відкрити шлях для подальшого розвитку завдяки усуненню «слабких ланок».

IT-audit чи ІТ-аудит – це комплексний проект, за допомогою якого можна дослідити та оцінити реальний стан IT-інфраструктури компанії. Він дозволяє побачити та оцінити ступінь впливу на роботу компанії всіх ризиків, які пов’язані з некоректною роботою ІТ інфраструкрути та сервісів.

Audit IT являє собою всебічний аналіз та оцінку ІТ інфраструктури, можливість намацати її слабкі місця, виявити потенціал та точки зростання, а також оцінити з точки зору відповідності вимогам та очікуванням власника бізнесу та відповідності інфраструктури існуючої стратегії розвитку компанії. За відсутності повного обсягу даних про стан обладнання, сервісів та додатків модернізація або місцеві втручання в роботу можуть принести несподівані результати, такі як повна або часткова зупинка одного або кількох бізнес-процесів, витік персональних даних або комерційної інформації та інші.

 

ІТ Аудит - 10 min 1

 

Коли варто провести аудит ІТ-інфраструктури?

Коли все працює, відсутність чіткого розуміння того, в якому стані знаходиться IT-комплекс, видається несуттєвим. Однак, як тільки починаються регулярні, хай і невеликі збої, періодично виходить з ладу програмне забезпечення або обладнання, або планується модернізація – без всебічного аналізу не обійтися. Також ІТ аудит ефективний і корисний у разі зміни ІТ персоналу чи обслуговуючої компанії або у разі “раптового відходу” співробітника, який відповідав за все комп’ютерне обладнання.

Об’єктивно внесення будь-яких змін у функціонування системи неможливе, коли немає цілісного уявлення про те, в якому стані знаходиться серверне та мережеве обладнання, програмне забезпечення. Аудит виконує роль відправної точки, від якої варто відштовхуватися. Крім того, є низка ситуацій, в яких він життєво необхідний:

  • персонал не справляється зі своїми обов’язками у строк, вказуючи на неефективну чи нестабільну роботу технічних засобів;
  • співробітник, що відповідає за технічне забезпечення йде з компанії з тієї чи іншої причини або компанія, що обслуговує, допускає промахи в роботі;
  • ІТ-інфраструктура демонструє низьку ефективність та продуктивність або повністю непрацездатна;
  • витрати на підтримку та обслуговування системи невиправдано високі та потребують оптимізації;
  • обладнання або ПЗ фізично застаріло та потребує заміни;
  • інфраструктура застаріла морально чи відповідає потребам компанії, тому вимагає модернізації;
  • відбувається злиття компаній, що потребує інтеграції та синхронізації кількох ІТ-систем;
  • Компанія розробляє нову інфраструктуру, яку необхідно перевірити на коректність роботи.

Фактично аналіз дає направлення, рекомендації та підказки щодо кращого вирішення актуальних проблем та закриття потреб компанії, мінімалізації ризиків зупинки підприємства та втрати цінних даних. Це питання варто розглянути докладніше.

 

Що дає аудит IT-систем?

Своєчасне проведення IT-аудиту дає висновки про стан інфраструктури за семи найважливішими критеріями:

  • ефективність – наскільки оперативно, гарантовано та без збоїв працює ІТ-система, забезпечуючи безперервний бізнес-процес;
  • продуктивність – яку рентабельність показують ресурси, вкладені у підтримку та розвитку інфраструктури;
  • конфіденційність – наскільки добре система та дані захищені від стороннього втручання;
  • цілісність – як добре налагоджена ІТ-інфраструктура, чи є вона досить надійною та відмовостійкою;
  • придатність – наскільки комплекс відповідає поточній діяльності та потребам компанії;
  • узгодженість – якою мірою система відповідає законодавству, правилам та договірним зобов’язанням;
  • масштабованість – наскільки IT-інфраструктура готова до модернізації, які можуть виникнути ризики та які є вразливими.

Виконуючи отримані аудитором ІТ рекомендації, підприємство практично гарантовано підвищує надійність, безпеку та продуктивність інфраструктури, а також оптимізує витрати на її експлуатацію та підтримку.

 

Як ми проводимо audit IT?

Нижче – лише загальна структура проекту. Насправді аудиторські перевірки можуть відрізнятися. Як правило, ІТ аудит включає наступні етапи:

  1. Попередній аналіз. Залежно від потреб власника бізнесу формуються цілі аудиту, вивчається загальний стан об’єкта перевірки, вивчається наявність та якість документації. На основі отриманих даних складається план-схема аудиту, затверджується обсяг робіт, підбираються найбільш продуктивні методики, узгоджується бюджет проекту.
  2. Дослідження. На цьому етапі відбувається основний збір інформації згідно із затвердженим планом. Для цього опитується причетний до роботи з інфраструктурою персонал, вивчаються документи, комплексно тестується обладнання, аж до навантажувальних та краш-тестів, якщо це передбачено.
  3. Обробка отриманих даних. Зібрана інформація перевіряється на достовірність, а потім аналізується на відповідність спочатку поставленим цілям та галузевим стандартам. Потім фахівці розробляють рекомендації щодо усунення проблем, а також модернізації всієї інфраструктури чи окремих її елементів. Потім дані зводяться до єдиного робочого звіту.
  4. Узгодження. Результати перевірки разом із варіантами досягнення цілей аудиту ІТ передаються замовнику для обговорення. Потім фахівці разом із ним ще раз розглядають отримані висновки, допомагаючи розробити план заходів щодо роботи з ІТ-інфраструктурою для її покращення.

IT-аудит – це саме те рішення, яке дає компанії можливість подолати існуючі труднощі та відкрити шлях для подальшого розвитку завдяки усуненню «слабких ланок».

 

Що може перевірити IT audit?

Є чотири основні напрямки, за якими можна замовити перевірку в «Optima Сервіс». Аудит може торкатися однієї або кількох. Ви можете замовити дослідження:

  • Обладнання. Має на увазі інвентаризацію та аналіз комп’ютерної, серверної та оргтехніки, мережевого обладнання. Сюди входить дослідження стану кабельної системи, систем відеоспостереження, контролю доступу та систем сполучення з виробничим чи торговим обладнанням або іншими інформаційними системами;
  • Програмного забезпечення. Вивчення та тестування серверних, прикладних, програм користувача, перевірка ліцензування. Також проводиться дослідження, наскільки ПЗ виправдовує себе з погляду фінансових витрат;
  • Інформаційної безпеки. Аналіз систем інфобезпеки, систем роботи з даними, захищеності від зовнішнього та внутрішнього злому, комплексного захисту даних та інші моменти;
  • Електронних комунікацій. Комплексна перевірка каналів передачі даних та обміну інформацією.

Ефективність кожного напряму підтверджується практичним досвідом “Optima Сервіс”. Наш audit-IT – це вигідне вкладення у забезпечення стабільності та безвідмовності, оптимізацію та розвиток вашого бізнесу.

 

Часті питання про IT-аудит

 

Що таке аудит IT-інфраструктури та систем?

IT-аудит – це перевірка ІТ інфраструктури компанії та оцінка ризиків, пов’язаних із ІТ. Під час аудиту проводиться аналіз використовуваного обладнання, додатків, потоків даних та управління ними, політик, процедур та операційних процесів. Робиться порівняння актуальної картини із загальноприйнятими стандартами. За допомогою аудиту фахівці оцінюють, наскільки якісно засоби контролю забезпечують захист інформаційних активів компанії та чи відповідають процеси та політики цілям та завданням організації. Ключові результати аудиту – глобальне бачення та оцінка ризиків, пов’язаних з ІТ інфраструктурою та рекомендовані дії щодо їх усунення

Навіщо потрібне проведення IT-аудиту?

IT-аудит дозволяє отримати погляд ззовні на внутрішні ІТ процеси в компанії, виявити вузькі місця в інфраструктурі, які знижують вплив на ефективність роботи персоналу та компанії в цілому. Проведення ІТ аудиту та подальше впровадження рекомендацій значно підвищує безпеку інформації та покращує захист від загроз. Після оцінки ризиків в організації можна визначити пріоритетні напрямки роботи щодо підвищення продуктивності та безпеки ІТ систем. Він надає можливість компаніям посилити неефективні засоби контролю, тим самим підвищуючи безпеку даних.

Які цілі IT-аудиту?

IT-аудит допомагає керівникам компанії побачити точки зростання продуктивності та знизити ризики пов’язані насамперед із втратою або витоком бізнес-даних. Також рекомендації дозволяють ефективніше реалізувати мети організації у сфері управління інформаційними технологіями.

 

Напишіть нам, ми завжди готові допомогти!

Наші телефони

+38 (044) 593-98-90
+38 (050) 310-98-07 (viber/whatsapp/telegram)

Наші телефони

+38 (044) 593-98-90
+38 (050) 310-98-07 (viber/whatsapp/telegram)

Наші телефони

+38 (044) 593-98-90
+38 (050) 310-98-07 (viber/whatsapp/telegram)

Пишіть нам

Ми працюємо

Пн - Пт 9.00 - 18.00

Адреса

вул.Ромоданова, 9
м. Київ, Україна