fbpx

Інформаційна безпека

У сучасних умовах цінність інформації давно не викликає сумнівів. Вона стала не лише важливим елементом будь-якої комерційної діяльності, а й стала повноцінним продуктом, який можна обмінювати, купувати та продавати.
У сучасних умовах цінність інформації давно не викликає сумнівів. Вона стала не лише важливим елементом будь-якої комерційної діяльності, а й стала повноцінним продуктом, який можна обмінювати, купувати та продавати. У бізнесі будь-які дані мають ціну набагато більшу, ніж техніка, що її зберігає.

Відповідно забезпечення безпеки цього ресурсу виходить на перший план. Інформаційна безпека стає критично значущою для будь-якого бізнесу, оскільки втрата даних неминуче тягне у себе витрати, збитки. І не лише фінансові.

Що таке інформаційна безпека?

За своєю суттю інформаційна безпека – це комбінація програмно-апаратного комплексу та системи заходів, спрямованих на захист інформаційного середовища від стороннього втручання та дій із злим наміром. Її мета полягає в тому, щоб дані компанії, що належать, виявилися мінімально сприйнятливими до втручання з ймовірним завданням збитків з боку третіх осіб.

Є певні стандарти інформаційної безпеки, щоб вона могла успішно справлятися зі своїми завданнями:

  • універсальність та надійність. Система ІБ підбирається з усіх можливих каналів витоку;
  • постійність. Захисний комплекс працює в режимі 24/7, припиняючи будь-які спроби обходу захисту та злочинних дій із даними;
  • модернізованість. Нові загрози виникають постійно, тому система має легко модернізуватися без втрати ефективності, а також регулярно необхідно проводити роботи з її вдосконалення.
  • комплексність. Належний результат приносить лише використання всіх видів захисту, які потрібні у кожному конкретному випадку. При цьому вони мають відповідати держстандартам та законодавству.

Якщо коротко, то інформаційна безпека підприємства – це впевненість у тому, що жодних даних не буде втрачено, викрадено чи неправомірно використано ніким із співробітників, партнерів, третіх осіб. Компанія «ОПТІМА-Сервіс» розробляє та впроваджує індивідуальні проекти інформаційної безпеки, які стають надійним захистом від будь-яких зовнішніх та внутрішніх загроз.

Інформаційна безпека - inform bezopasnost

Види та принципи інформаційної безпеки

Ключові основи інформаційної безпеки полягають у тому, щоб забезпечити системний та комплексний підхід до захисту, який завжди починається з IT-аудиту. Тільки так можна знизити всі ризики до прийнятних рівнів, коли виключена ймовірність серйозних збитків.

Інфо безпека представлена такими видами:

  • адміністративний. Являє собою набір затверджених стандартів, принципів та процедур. Він призначений для визначення рамок ведення бізнесу та управління персоналом. Як приклади адмінконтролю можна вказати політику корпоративної безпеки, паролів користувача, пошуку та працевлаштування співробітників, заходів з підтримки дисципліни.
  • логічний. Технічні системи контролю, відповідальні обмеження доступу безпосередньо до інформації. Це спеціалізоване програмне забезпечення, системи паролів, брандмауери, контроль доступу до основних баз даних та інформаційних систем.
  • фізичний. Це вже контроль та захист комп’ютерної техніки, що містить дані та програмне забезпечення, а також навколишнього середовища робочих місць співробітників. Представлений фізичними бар’єрами (огорожі, замки, двері тощо), сигналізаціями (димова, пожежна та ін.), захисними системами (відеоспостереження, протипожежна), а також обладнанням для створення оптимальних умов середовища (опалення, кондиціювання, підтримання рівня вологості ).

Комбінуючи види інформаційної безпеки: заходи, обладнання та програмне забезпечення – можна досягти максимально ефективного контролю в режимі 24/7 у процесі всього життєвого циклу інформаційних обсягів.

Щодо принципів, то базовий стандарт інформаційної безпеки представлений такими складовими, як:

  1. Простота експлуатації інформаційної системи. Чим простіше інфосистема, тим менший ризик, що адміністратори та користувачі припустяться критичних помилок. Відповідно менша ймовірність витоку.
  2.   Тотальний та безперервний контроль. Полягає в тому, що безперервно та повною мірою відстежуються всі події, здатні вплинути на ІБ. Є доступ до всіх об’єктів ІС з інструментами для блокування небажаних дій, оперативного повернення інформаційної системи до нормального стану.
  3.   Все, що не дозволено – заборонено. Це дозволяє впорядкувати та підвищити ефективність бізнес-процесів. Суть принципу полягає в тому, що доступ до будь-якого об’єкта ІС надається лише на підставі відповідного правила. Тобто, одне з головних завдань інформаційної безпеки – видавати дозволи в мінімальному обсязі, який потрібен для здійснення операцій.
  4. Розмежування доступу. Кожному користувачеві відкривається доступ до інформації відповідно до його повноважень, без можливості самостійного розширення ним прав.
  5.   Достатня стійкість. Захисний комплекс вибудовується таким чином, щоб його злом вимагав від потенційних зловмисників несумірних зусиль та ресурсів.
  6.   Мінімальна ідентичність процедур. Кожен користувач забезпечується процедурою реєстрації для мінімізації ризиків. Найпростіший приклад – індивідуальні паролі. Це зводить до мінімуму збитки під час злому одного з них.

У своїй роботі фахівці нашої компанії виходять насамперед із побажань та потреб замовника. Відповідно список принципів може бути розширений, якщо це буде необхідно і доцільно, як це нерідко відбувається при замовленнях на супровід 1С.

Актуальні проблеми інформаційної безпеки

З кожним роком способи злому стають все більш технічно складними, витонченими та ефективними. Відповідно до цього процес модернізації захисних систем безперервно модернізується.

В останні роки вирішення проблем ІБ впритул пов’язане з такими складними завданнями, як:

  • розробка та практичне втілення систем електронно-цифрового підпису, верифікації закупівель та платежів тощо;
  • створення та реалізація передових способів аутентифікації користувачів, і особливу увагу приділено біометричним;
  • пошук та впровадження інноваційних способів підвищення відмовостійкості, надійності;
  • захист бездротових з’єднань, електроніки та всіляких пристроїв;
  • забезпечення належного рівня інтернет-безпеки у випадку з «хмарними технологіями», веб-ресурсами, при міграції до хмар;
  • розробка стійких систем шифрування та способів захисту від різноманітних атак.

Відповідь сучасним викликам вимагає від IT-компанії постійного самовдосконалення, пошуку та застосування найкращих рішень у сфері забезпечення ІБ. Це важливо навіть, коли йдеться про впровадження та налаштування CRM Bitrix24. Ми цінуємо бізнес та намагаємося створити всі умови для його розвитку.

Напишіть і ми Вам допоможемо!

Адреса

вул.Ромоданова, 9
Київ, Україна

Години роботи

9.00 – 18.00

Телефони

+38 (044) 593-98-89
+38 (044) 593-98-90